Mój sposób na art journalOstatnio trwa moda na tworzenie różnego rodzaju kreatywnych, ilustrowanych pamiętników. Popularny bullet journal łączy w sobie elementy dziennika, kalendarza i planera, natomiast art journal to zapis emocji i wspomnień, najczęściej wykonany techniką kolorowych kolaży połączonych z rysunkiem i letteringiem. W Internecie znajdziecie mnóstwo wskazówek, jak taki journal prowadzić, każdy z tych formatów ma swój zbiór cech charakterystycznych. Obie te formy bardzo mi się podobają, uwielbiam oglądać pięknie wykonane strony na Instagramie. Ale sama prowadzę swoje zeszyty w zupełnie inny sposób. O moim niby-boullet journal napiszę innym razem, a dzisiaj pokażę Wam mój niby-art journal, czyli zeszyt z ulubieńcami.


Pomysł na taki szkicownik zaczerpnęłam od mojej ulubionej ilustratoriki Frannerd, która właśnie w ten sposób pokazuje swoich ulubieńców miesiąca. Pozazdrościłam i postanowiłam w podobny sposób przedstawiać swoje hity.
Mój art journal to prosty, szary szkicownik w formacie A5. Chciałabym kiedyś jakoś ozdobić okładkę, ale jeszcze nie mam na to pomysłu. Mam takich zeszytów kilka, ale pozostałych używam jako standardowego szkicownika. Jeden już skończyłam – pokażę Wam go niebawem.Jest to dla mnie rodzaj pamiętnika, ale w formie ilustrowanych „ulubieńców miesiąca”. Rysunki nawiązują do wydarzeń, fajnych przedmiotów, przeczytanych książek i obejrzanych filmów. Nie ma tutaj nic bardzo prywatnego, czego nie chciałabym pokazać w Internecie. Ćwiczę w ten sposób rysowanie i jednocześnie upamiętniam wszystko to, co podobało mi się w minionym miesiącu.
Szykuję się do pokazania ulubieńców września, a tu patrzę, że mam jeszcze zaległości z sierpniowymi hitami. To nadrabiam :) A aktualne zestawienie już za parę dni, muszę jeszcze ostatnie rzeczy dorysować.  1️⃣ Odkąd mam półprofesjonalne przybory - cienkopisy Sakura #Micron, #Promarkery i farby akwarelowe #Winstorandnewton moje rysowanie przeszło na wyższy poziom. Różnica w użytkowaniu jest oszałamiająca, a ja jestem zakochana w moich nowych zabaweczkach :D szczególnie malowanie markerami uwielbiam :D ✏️ 2️⃣ Tak jak wcześniej najczęściej piłam latte macchiatto w szklance, takie fancy, tak teraz pokochałam domowe #latte w kubku w kotki. Od razu się robi miło i przytulnie! ☕️ 3️⃣ W tym roku na jarmarku dominikańskim szału nie było, ale #winotruskawkowe jakie wtedy kupiliśmy było obłędne! 🍷 4️⃣ Kupiłam sobie #holograficzny #plecak i jest boski! Świeci tęczą jak szalony nawet w pochmurny dzień a ja czuję się z nim pełna radości i pozytywnej energii :D 🎒 5️⃣ #Maseczkiwpłachcie #Lomilomi, które kupiłam w Hebe. Och, jaką mam piękną skórę dzięki nim! 💁 6️⃣ W makijażu regularnie mam "fazę" na jakiś kosmetyk i używam go non stop, aby po jakimś czasie go porzucić na rzecz czegoś innego. Po jakimś czasie do takiego dawnego ulubieńca wracam i zachwycam się na nowo - w sierpniu hitem była paletka #Sleek #GardenofEden. Na jesień wyciągnę ją jeszcze raz :) 💚 7️⃣ Nowości w kosmetyczce, które mnie zachwyciły - #mascara #volumecolorist oraz kredka-eyeliner #magnifeyes #rimmel. O rany, jak miło się tym malować i jak to pięknie wygląda! 💄 8️⃣ Wakacyjna wycieczka  do rezerwatu Mewia Łacha i relaks na okolicznej plaży - cudownie. Ale do morza nie weszłam, za zimno ;) 9️⃣ Lato to idealna pora roku na #lakieryholograficzne! Dużo słońca sprzyja tęczy :) Dlatego wielokrotnie sięgałam po dwa najnowsze holosie 💅🏻💖 👉🏻 #theCieniuFav #theCieniuArt #ulubieńcy #ulubiency #ulubione #hity #rysunek
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paulina Weiher @theCieniu (@paulinaweiher)Przez cały miesiąc na dole strony zapisuję hasła, które chciałabym zilustrować. Na koniec zabieram się za rysowanie. Zaczynam od wykonania szkicu ołówkiem, a następnie poprawiam kontury cienkopisami. Używam głównie popularnych „Micronów” marki Sacura, mam jeszcze jeden cienkopis Uni Pin. Obrazki koloruję Promarkerami, a najdrobniejsze detale kolorowymi cienkopisami Stabilo.
Skończyłam wreszcie rysować ulubieńców września :) 1️⃣ hybryda @victoriavynn Pure "Milky Lilac" 💜 2️⃣ wyzwanie #31dc2016theCieniu i baza peel-off UNT 💅 3️⃣ kawa @frannyscoffee ☕️ 4️⃣ Morticia i Gomez to najlepsze #relationshipgoals 💏 5️⃣ Płytka do czyszczenia pędzli z Rossmanna 🎀 6️⃣ Haruka z Sailor Moon 🌙 7️⃣ dynia! 🎃 8️⃣ książka "wołanie kukułki" 📖 9️⃣ film "Big Short" 🎥 🔟 Serial "Narcos" 💻 💖💖💖 Rysuję sobie ulubieńców w osobnym szkicowniku, będzie z tego fajny ilustrowany pamiętnik :) Co myślicie o takim pomyśle?  Dłuższy opis na FB - link w bio :) xoxo  #ulubieńcy #theCieniuArt #theCieniuFAV #rysunek #szkicownik #sketch #sketchbook #drawing #doodle #doodledrawing #doodling #rysowanie #ilustracja #illustration #graphic #graphicdesign #bulletjournal #bulletjournalpolska #kaligrafia #promarker #promarkers #micron #narcos #sailormoon #blogerka
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paulina Weiher @theCieniu (@paulinaweiher)W następnym poście pokażę Wam i opiszę ulubieńców października :)
Jak Wam się podoba pomysł na art journal? Prowadzicie swój dziennik?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Witaj na moim blogu! Dzielę się tutaj swoimi inspiracjami, kreatywnymi pomysłami, wiedzą na temat kosmetyków oraz sposobami na naukę rysowania i malowania akwarelami. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)