Darmowe punktory do pobrania i tutorial w GIMPieGrudzień to miesiąc, w którym tworzymy nasze wishlisty oraz kolaże z pomysłami na świąteczne prezenty. Każdy dokłada starań, aby takie wpisy na blogu były nie tylko przydatne, ale także pięknie wyglądały. Aby uatrakcyjnić grafiki prezentowe i ułatwić ich opisywanie warto dodać numerki wskazujące poszczególne przedmioty. Ponieważ tworzenie takich punktorów może być dla niektórych zbyt trudne, a na pewno jest bardzo pracochłonne, postanowiłam wyjść wszystkim chętnym naprzeciw i stworzyłam gotowe zestawy numerków.Prostym cyfry przedstawiłam na kolorowym, marmurkowym tle w modnym stylu watercolor. Taki niejednolity kolor wygląda lekko i elegancko. Przygotowałam dwie wersje kolorystyczne – błękitną „serenity” i różową „rose quartz”. Zauważyłam, że te odcienie często pojawiają się w designie blogów urodowych, jakie śledzę i uznałam, że powinny pasować większości chętnym.


PRZYKŁADY

Post z moją wishlistą już niedługo - to jest grafika z planowanego wpisu :)


Takie numerki można wykorzystać do oznaczania prezentów na grafikach „wishlist”, ale także do wskazywania cieni w paletach użytych do makijażu oraz opisywania przedmiotów w grupowych recenzjach lub wpisach „denko”.TUTORIAL – JAK DODAĆ PUNKTORY DO ZDJĘĆ?

Przygotowałam też prostą instrukcję, jak dodawać takie grafiki do zdjęć i kolaży. Korzystam z darmowego programu GIMP, ale to samo można też zrobić np. w Photoshopie.
Krok 1. Otwórz swoje zdjęcie lub utwórz nowy obraz w programie GIMP. Dobrałam wielkość punktorów tak, aby najlepiej wyglądały na obrazie o rozmiarze 1500-1200 pixeli. To standardowa szerokość, która najlepiej się sprawdza na większości blogów.
Krok 2. Dodaj punktory jako warstwy. Wybierz zakładkę „Plik” i opcję „dodaj jako warstwy”. Możesz w ten sposób dodać kilka obrazków na raz
Krok 3. Wybierz narzędzie „Przesunięcie”. Możesz je wybrać:
- wybierając ikonkę poczwórnej strzałki z panelu narzędzi;
- klikając w pasek „Narzędzia” > „Narzędzia przekształcania” > „Przesunięcie”;
- używając domyślnego skrótu klawiszowego „M”.


 


Krok 4. Przeciągnij punktory na wybrane miejsca.


Krok 5. Wyeksportuj zdjęcie do pliku o rozszerzeniu .jpg. Wybierz: „Plik” > „Wyeksportuj jako” i zapisz gotowy obrazek.
GOTOWE! Teraz możesz dodać swoja grafikę na bloga lub facebooka :)
LICENCJA
Grafiki są darmowe, także do użytku komercyjnego. Możecie oczywiście je dowolnie modyfikować i przerabiać. Będzie mi bardzo miło, jeżeli w swoich postach napiszecie, że są ode mnie i podlinkujecie ten wpis. Dzięki temu więcej osób będzie mogło z nich skorzystać :)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ RÓŻOWE GRAFIKIMam nadzieję, że taki dodatek Wam się przyda. Jeżeli skorzystacie z tych punktorów, to wrzućcie proszę w komentarzu link do swoich postów – chętnie je zobaczę!

Mam kilka pomysłów na kolejne graficzne materiały i videotutoriale w programie GIMP. Jeżeli jesteście zainteresowani takimi wpisami dajcie znać w komentarzu. Może jest coś, co szczególnie Wam się przyda? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Witaj na moim blogu! Dzielę się tutaj swoimi inspiracjami, kreatywnymi pomysłami, wiedzą na temat kosmetyków oraz sposobami na naukę rysowania i malowania akwarelami. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)