Uczę się malować rośliny – wyzwanie #project_plant część 2/2

W ramach rozgrzewki zrobiłam ponad 30 szkiców różnych roślin na podstawie filmików na YouTube "The House that Larse built", polecam :) 

Pamiętacie jeszcze o kwietniowym wyzwaniu #project_plant? Nie ogarnęłam ostatnich paru dni (kurczę, a tak dobrze mi szło!;)) i dopiero teraz pozbierałam wszystkie zdjęcia prac i złożyłam w gotową fotogalerię. Muszę przyznać, że nawet dobrze mi poszło to wyzwanie, nauczyłam się łączyć kredki z promarkerami, uważniej cieniować i lepiej malować rośliny farbami akwarelowymi. Nie jestem zadowolona ze wszystkich prac, niektóre są słabe, ale inne z kolei oglądam z dumą (na pewno za rok będę się wstydzić, ale teraz jestem zadowolona z postępów;)). Przedstawiam Wam 10 interesujących roślin zilustrowanych w ramach wyzwania #project_plant

Przeczytaj też: Rysuję i maluję kwiaty, wyzwanie Project Plant część 1 
11. Eucalyptus cinerea - eukaliptus popielaty, akwarela. Cieszę się, że zdecydowałam się dodać te plamki, dzięki temu ilustracja ciekawiej wygląda 

12. Gerbera, promarkery ze wsparciem czarnego cienkopisu i białego żelopisu. Trochę mi ten czerwony za ciemny wyszedł, ale generalnie jestem zadowolona :) 

13. Opuncja w trzech odsłonach - akwarela, kredki i markery. Chyba malowana farbami podoba mi się najbardziej

14. Eryngium planum - mikołajek płaskolistny. Eksperyment z niebieskim żelopisem

15. Cynara - karczoch, akwarela z czarnym cienkopisem. Cieszę się, że ten temat pojawił się w wyzwaniu, od dawna chciałam namalować karczocha :) 

16. Hemerocallis - liliowiec, kredki i promarkery. Z całej dziesiątki ten rysunek podoba mi się najbardziej, jestem bardzo zadowolona z tego jak udało mi się uchwycić cienie i kolory. I od tego rysunku zaczęły się też moje szaleństwa z łączeniem kredek i promarkerów, teraz to moja ulubiona technika! 

17. Viscum - jemioła, akwarela. Takie proste i minimalistyczne, a wyszło całkiem ładnie, cieszę się :) 

18. Anthurium - anturium, makery i kredki. Trochę mi zabrakło cierpliwości przy cieniowaniu czerwonej części, ale i tak wyszło całkiem fajnie.


I na koniec 19. Pteridium aquilinum - orlica pospolita oraz 20. Taraxacum - mniszek, akwarele. Jako ostatnie niestety zostały prace z których w ogóle nie jestem zadowolona, chyba na koniec wyzwania miałam za mało czasu i nie włożyłam w te ilustracje wystarczająco dużo serca. Może w przyszłości namaluję to na nowo? 


Przeczytaj też: Markery alkoholowe, promarkery – jak zacząć?
Przeczytaj też: Farby akwarelowe dla początkujących – jakie kupić? 


Który obrazek podoba Wam się najbardziej? :)
Moje próby w malowaniu i rysowaniu publikuję na bieżąco na Instagramie @paulinaweiher pod hashtagiem #theCieniuART, zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cześć! Witaj na moim blogu! Dzielę się tutaj swoimi inspiracjami, kreatywnymi pomysłami, wiedzą na temat kosmetyków oraz sposobami na naukę rysowania i malowania akwarelami. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :)